Górecki na prestiżowych targach w Birmingham

Górecki na prestiżowych targach w Birmingham

Targi odbyły się w dniach 7-9 czerwca 2016. Udział w nich brały największe firmy branży motoryzacyjnej z całego świata – około 550 wystawców. Wystawców odwiedziło ponad 12 000 osób. Debiut imprezy zapisał się wydarzeniem bez precedensu. Bodaj po raz pierwszy pod względem liczebności zagranicznych wystawców z Europy reprezentacja z Polski nie miała sobie równych!

birmin2

Targi odbywały się w dniach 7-9 czerwca br. na terenach NEC Birmingham, centrum targowo-wystawienniczego w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska w Birmingham. Mimo że targi Automechanika Birmingham to wydarzenie premierowe, organizator Messe Frankfurt wespół z The National Exhibition Centre (NEC) zanotował tak wielkie zainteresowanie uczestnictwem ze strony wystawców, że konieczne było przedwczesne zakończenie przyjmowanie zgłoszeń. W sumie tegoroczne wydarzenie zgromadziło ponad 550 wystawców z 30 krajów. 62% z tej liczby stanowiły firmy z Wielkiej Brytanii, 10% z Chin i 5% z Polski. Tym samym nasz kraj miał liczniejszą reprezentację od wystawców z Tajwanu czy Niemiec.

Grono 28 firm z Polski stanowiły firmy: AJS Parts, Kampol S.J., Techmot, Hakpol, Lumag Sp. z o.o., Fabryka Zacisków Hamulcowych, Pro Tec Car Security Systems, Celkar Sp. z o.o., Paradowscy AMP S.J., Przedsiębiorstwo WP, PZL-WZM Warszawskie Zakłady Mechaniczne, E-Moto Sp. z o.o., Caffaro w Szafarski i Wspólnicy, KZWM Ogniochron, Tom-Par Jerzy Rutkowski, Kegel-Błażusiak Sp. z o.o., SL Turbo Poland Import, Steinhof, Auto-Starter, Górecki Sp.J, POLMOstrów, Auto-France, WAŚ, Tomex, Axes System Sp. z o.o., Venol Motor Oil, Perfeckt, Euro Trade Plus Sp. z o.o.

Najliczniej reprezentowani byli dystrybutorzy części, a stoiska polskich firm o takim profilu działalności cieszyły bodaj największym zainteresowaniem zwiedzających. Niemniej liczną reprezentację stanowili producenci części na pierwszy montaż oraz na rynek wtórny. Biznesowy charakter imprezy to jedno. Targom Automechanika Birmingham 2016 towarzyszyły seminaria, szkolenia i prezentacje.